2011-06-16

Trzęsacz

wakacje nad morzem Rewala Niechorza Pogorzelicy Pobierowa Mrzeżyna
Mała miejscowość turystyczna Wybrzeża Rewalskiego. Piaszczysta plaża, czyste morze i czyste powietrze to atuty Trzęsacza - szczególnie podczas letnich wakacji. To tutaj, jak nigdzie indziej, widoczna jest niszczycielska siła morskich fal, zabierających ląd. Nad samym urwiskiem klifowego brzegu stoją ruiny kościoła - największa atrakcja turystyczna zachodniopomorskiego wybrzeża - zabytek na skalę europejską. Ruiny Trzęsacz Ruiny - widok od strony plaży Trzęsacz Historia kościoła w Trzęsaczu sięga XIII wieku.

2011-06-16

Świnoujście

wakacje nad morzem Rewala Niechorza Pogorzelicy Pobierowa Mrzeżyna Świnoujście to jedno z najbardziej fascynujących miast nad Bałtykiem. Wielkim atutem miasta jest jego różnorodność. Świnoujście to nie tylko tętniący życiem ośrodek wypoczynkowy, całoroczne uzdrowisko i port, ale wspaniała, zróżnicowana, często dziewicza i nieodkryta przyroda. W obszarze miasta odnajdziemy wszystko, co może zadowolić różnorodne gusty i oczekiwania przybywających gości-od najpiękniejszych , najszerszych plaż nad Bałtykiem, słynących z delikatnego, złotego piasku poprzez rozległe tereny leśne i parkowe, akweny morskie i źródłowe, zróżnicowaną faunę i florę.

2011-06-16

Międzyzdroje

wakacje nad morzem Rewala Niechorza Pogorzelicy Pobierowa Mrzeżyna Kto był kiedykolwiek w Międzyzdrojach na wyspie Wolin zgodzi się, że miasto jest letnią stolicą Pomorza Zachodniego. Nie każdy jednak wie, że jest to również kurort ze 150-letnią tradycją. Obszerne domy i hotele wśród drzew, promenada nadmorska gdzie urlopowicze mogą spacerować wieczorami, tworzą wyjątkową atmosferę. Miasto jest położone między szeroką plażą z wybrzeżem klifowym oraz lasami Wolińskiego Parku Narodowego.

2011-06-16

Kamień Pomorski

wakacje nad morzem Rewala Niechorza Pogorzelicy Pobierowa Mrzeżyna Ziemię Kamieńską od zachodu ogranicza Dziwna i jej rozlewiska, od północy Bałtyk, a południową granicę stanowi przepiękna Puszcza Goleniowska, słynąca ze starego, unikalnego drzewostanu. Kamień Pomorski to piękne miasteczko leżące nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego, 10 m.n.p.m., w odległości 8 kilometrów od Bałtyku. Jednakże bezpośredni dostęp do morza drogą wodną ma przez rzekę Dziwnę. Obszar miejscowości wynosi 10,75 km2, a obszar gminy, której jest siedzibą - około 197,78 km2.

2011-06-16

Gryfice

wakacje nad morzem Rewala Niechorza Pogorzelicy Pobierowa Mrzeżyna Gryfice leżą na Równinie Gryfickiej, w północno-wschodniej części województwa szczecińskiego. Rzeźba terenu tych okolic ukształtowana została przez lodowiec skandynawski. Są to obszary moreny dennej o małym zróżnicowaniu powierzchni, których najwyższe wzniesienia nie przekraczają 100 m n.p.m. Występują one w południowej części gminy. Pojedyncze wzniesienia - wytwory moreny czołowej i dennej -porozcinane są przez erodujące cieki wodne i wały wydm. Gryfice leżą na Równinie Gryfickiej, w północno-wschodniej części województwa szczecińskiego. Rzeźba terenu tych okolic ukształtowana została przez lodowiec skandynawski. Są to obszary moreny dennej o małym zróżnicowaniu powierzchni, których najwyższe wzniesienia nie przekraczają 100 m n.p.m. Występują one w południowej części gminy. Pojedyncze wzniesienia - wytwory moreny czołowej i dennej -porozcinane są przez erodujące cieki wodne i wały wydm.

2011-06-16

Trzebiatów

Gmina Trzebiatów leży w północnej części woj. zachodniopomorskiego, nad rzeką Regą. Jej północną granicę wyznacza Bałtyk. Przez gminę przebiegają drogi o znaczeniu krajowym, wojewódzkim i lokalnym. Najbliższe duże miasta to: Szczecin (108 km), Koszalin (92 km). Do przystani promowej w Świnoujściu (połączenia promowe z Malmö i Kopenhagą) jest 80 km. Przez gminę przebiega trasa kolejowa Szczecin-Kołobrzeg-Koszalin. Trzebiatów ma też regularne połączenia autobusowe z pobliskimi miastami oraz wojewódzkim Szczecinem. Gminę zamieszkuje ponad 17 tys. mieszkańców, z czego 10350 w samym Trzebiatowie, który pełni funkcję centrum administracyjnego i gospodarczego gminy. Z pozostałych 24 miejscowości największe znaczenie ma leżące nad morzem Mrzeżyno.

2011-06-16

Kołobrzeg

wakacje nad morzem Rewala Niechorza Pogorzelicy Pobierowa Mrzeżyna Zapraszamy do Kołobrzegu! Plaża, morze, zachody słońca ... to nie wszystko. Oferujemy najnowsze premiery światowego filmu w kinie Wybrzeże. Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na wystawy malarstwa i rzeźby artystów rodzimych oraz zagranicznych. Historię ziemi zachodniopomorskiej przybliży Ci Muzeum Oręża Polskiego. Wolny czas możesz spędzić wybierając się na liczne wycieczki dla pieszych i rowerzystów. W deszczowe, pochmurne dni zapraszamy dorosłych do bowlingu (kręgielni) a dzieci do Gumiłlandów.

AIREN Wakacje nad morzem
AIREN - na booking.com
Strony internetowe dla HOTELI